Opinie o Ceramizer® właścicieli samochodów Peugeot

Peugeot

Rok produkcji:2003
Pojemność silnika:2000
Przebieg:175000

Witam kupiłem Ceramizer do silnika i do skrzyni biegów zastosowałem w PEUGEOT 307 2,0 HDI z przebiegiem 175000 tyś/km po zastosowaniu preparatów do silnika i skrzyni przejechałem samochodem tyle kilometrów jak pisze w instrukcji i powiem szczerze że praca silnika jest cichsza poprawiła się dynamika i osiągi, a w skrzyni wyciszyło ją biegi lepiej wchodzą. Zauważyłem że Ceramizer nie ma jakiś skutków ubocznych mogę śmiało polecić preparaty tak jak i ja dowiedziałem się od brata który też stosował Ceramizery.
Piotr Gorzka
Opinia nadesłana dnia 2013-10-06


Peugeot 106 1.1

Samochód : Peugeot 106,
Pojemność : 1.1 benzyna bezołowiowa,
Przebieg 180.000,
Zastosowany środek : Ceramizer do silnika , Dawka : 2
Silnik pierwsze 300 km robił na postoju z przelicznikiem 1 godz = 100 km . Już po pierwszej godzinie wyraźnie ustabilizowały się obroty i drastycznie się wyciszył. Nie mogłem uwieżyć jak ten silnik potrafi równiutko pracować wręcz wzorcowo. Po następnej godzinie silnik nabrał wyrazistości lecz zauważyłem że puszcza dyma systenatycznie co jakieś 15 minut, może źle się wyraziłem to nie był dym lecz smog 🙂 . Postanowiłem zbadać na węch zawartość smoga. Okazało się że to nie olej a coś na podobieństwo palonej szmaty. Podejżewałem że spala się jakaś część ceramizera co zresztą potwierdziło się później. Praktycznie stan zauważalny okiem który nastąpił po pierwszych 2 godzinach utrzymuje się do dzisiaj ( ponad 10.000 przejechane ). Gdy zakończyłem “docieranie” po trzech godzinach wolnych obrotów wyjechałem autem sprawdzić efekty ceramizera w czasie jazdy. Pierwsze co zauważyłem to błyskawiczna reakcja silnika na wręcz dotknięcie pedała gazu, tu wspomnę że autko super ciąg i sportową dynamikę bez żadnego tuningu ma na paliwie vpower shella (testowałem po przejechaniu 2000 km od wlania ceramizera, na starcie z świateł nie było auta które by mogło dorównać mojemu szkrabowi 🙂 a widziałem miny ździwionych 🙂 którzy wyciskali swoje maszynki i zostawali w tyle, radość jak diabli jak takim niczym odstawia się porządne auta), po przejechaniu dwóch kilometrów wypuściłem takiego smoga że w lusterku wstecznym wyglądało to jak nieziemska mgła ale na szczęście był to ostatni raz kiedy widziałem ten nieco kręmpujący efekt uboczny. Patrząc na powyższe mogę z całą pewnością stwierdzić że docierka na postoju nie służy autom które mają sterowanie mieszanki paliwowej komputerem , znacznie lepiej jest poprostu jeździć. Jednak mimo takich dziwnych efektów specjalnych auto spisuje się wręcz rewelacyjnie. Na potwierdzenie skuteczności działania preparatu moge dodać że moje “zmagania” obserowało grono 5 kierowców z pracy naśmiewając się przy tym że to jest lipa . Jednak gdy ich obserwacje potwierdziły skuteczność , sami zakupili ceramizer do swoich aut a są to : VW Polo (gaz) , Alfa Romeo nie pamiętam dokładnego modelu (gaz) , Honda Civic (gaz) , Opel Astra (gaz) , Citroen AX (benzyna) . Wszyscy ocenili działanie ceramizera na tym samym poziomie co ja .
Dodam jeszcze że jestem wręcz nieziemsko zadowolony z spalania. Przed zastosowaniem ceramizera wachało się ono na poziomie 5 – 5,5 l trasa 6-6,5 l miasto a po zastosowaniu ceramizera 4-4,3 l trasa 5-5,4 l miasto (podaję w przedziałach ponieważ spalanie jest uzależnionione od mojego widzimisię w naciskaniu na pedał gazu).
Wiesław Królikowski


Peugeot 106 1.1 (1996 rok)

o Ceramizerze dowiedziałem się przypadkiem przeglądając strony na Allegro. początkowo trochę nie dowierzałem. zacząłem trochę szperać w internecie, testy ceramizera lekko mnie zaskoczyły czytając o nich postanowiłem zaryzykować. kupiłem cały zestaw silnik/skrzynia/paliwo z niecierpliwością czekałem na paczkę. po otrzymaniu zaraz \”skoczyłem\” wypróbować. szok już po 15min chodzenia na jałowym biegu lekka poprawa, potem zrobiłem jeszcze 200-300 km no rewelacja jakby inny silnik, chodzi ciszej i równiej, ceramizer do paliwa wlałem przy tankowaniu kolejny szok zasięg auta na pełnym baku znacznie się wydłużył, nie mogę się podeprzeć profesjonalnymi badaniami ale zrobiłem mały test. znajomy niewiedzący o stosowaniu ceramizera tak niby przypadkiem jeździł, przed i po stosowaniu. po sam się pytał czy coś zrobiłem z silnikiem, tym bardziej że ta mała bestia ma 60kucyków na ok 815kg masy autka wiec czasem potrafi wcisnąć w siedzenie.
Maciej Kajstura
Data nadesłania opinii: 27.03.2010


Peugeot 205 GTi 1.9 (1987 rok)

Niestety dokumentacji potwierdzający wzrost parametrów technicznych moich aut nie mam. Ale w próbach sprawnościowych Peugeocie 205 GTi 1.9 benzyna ’87 przebieg około 300 000 km do którego zastosowałem ceramizer, miał o niebo lepszy start, lepsze osiągi(mierzone stoperem przyspieszenie z 9,9 s do 100 km spadlo na 8,6 s co jest rewelacyjnym wynikiem). Wyciszyła się bardzo praca silnika. Spadło nawet o 1 l./100 km spalanie. Podobnie rzecz się miała w drugim aucie, do którego to zastosowałem ceramizer – Fiat Tipo 2.0 GT ’92 2.0 benzyna gaz przebieg 205 000 km. Auto wyraźnie lepiej się wkręcało w obroty, spadła temp. silnika i spalanie. Ułatwiło się odpalanie zimnego silnika zwłaszcza w zimie. Wyciszyła się praca silnika. Teraz posiadam Daewoo Nexia 1.5 GLE z ’97 roku, przebieg 135 000 km i też noszę sie z zamiarem ponownego zastosowania ceramizera.
Daniel Rozdzialik


Peugeot 205 (1990 rok)

Marka i model pojazdu: Peugeot 205 automat
Pojemność silnika:1,9 (XU9J1)

Ciśnienie podniosło się znacząco, (na jednym cylindrze z 8-miu na 10,5) duże różnice procentowe między cylindrami znacznie się zmniejszyły, zużycie oleju spadło nieznacznie, silnik pracuje ciszej, ewidentnie jest żwawszy.
Nie liczyłem na cuda, (niestety stukająca panewka nadal stuka, choć ciszej) ale mimo to, jestem bardzo zadowolony z efektów. Do drugiego samochodu już niebawem również podam Ceramizer. Tam będzie większe pole do popisu dla tego specyfiku, (diesel o przebiegu ponad 400 tys.km) o efektach oczywiście poinformuje. Z braku czasu niestety, nie robiłem zdjęć i nie mam też wykresów.

Poleciłem Ceramizer kilkunastu znajomym, biorąc na siebie koszt zakupu, gdyby stwierdzili brak widocznych pozytywnych objawów jego działania. Kilku z nich zastosowało i… przywieźli potem duży browar i banany na swoich twarzach…;) Zajmuję się w wolnych chwilach silnikami i tam gdzie to wskazane zalecam stosowanie Ceramizera. Sprawdzałem w innych silnikach efekty działania i widzę same plusy. Dzięki za Ceramizer.
Bogdan Kobielski
Opinia nadesłana dnia 09.08.2009r.


Peugeot 206 SW

Rok produkcji:2003
Pojemność silnika:1,6l
Przebieg:165131km
Ogumienie: 195/50/16

Do CERAMIZERÓW podchodziłem dość sceptycznie i z pewną dozą nieufności mimo, iż słyszałem kilka pozytywnych opinii od bezpośrednich użytkowników. Po wymianie auta na młodszy model to jest Peugeot 206SW (kombi) 1,6l zauważyłem niepokojące szumy w skrzyni biegów i opór podczas zmiany przełożeń. Postanowiłem zastosować Ceramizer do skrzyni po sprawdzeniu ceny zdecydowałem, że zakupie zestaw Ceramizerów silnik + skrzyni + paliwo (tak profilaktycznie) Specyfiki zastosowałem zgodnie z instrukcjami przy przebiegu 162tys. Przejechałem już 3000km a mój stan licznika to 165tys. Auta używam tydzień w tydzień powtarzając cyklicznie te same trasy ze stałymi przebiegami. Dziennie ok. 70km z czego 25 km to miasto 45km trasa. Więc uważam, że moja opinia jest miarodajna. To co zauważyłem po użyciu to: – równiejsza praca przy zimnym silniku
– wcześniejsze słyszalne “cykanie” zaworów na wolnym biegu ucichło
– zdecydowanie łatwiejszy wybór przełożeń w skrzyni (szczególnie wsteczny)
– cichsza praca przekładni
– UWAGA – to co mnie najbardziej zdziwiło i na co szczerze nie liczyłem to spadek średniego spalania z 7,0 l/100km na 6,4 l/100km czyli aż o 0,6l
Żadnych efektów niepożądanych nie zauważyłem. Osobiście jestem zadowolony i polecam wszystkim, którzy się wahają.
Wojciech Butrym
Opinia nadesłana dnia 2013-09-17


Peugeot 306 Diesel

Zastosowałem po raz pierwszy ceramizer w Peugeot 306 Diesel. Oczywiście miałem opory – dodatek jak każdy inny. Zastosowałem z ciekawości.
Korzyści stwierdzone:
– łatwiejszy rozruch – odpalał na dotknięcie, czego wcześniej nie robił
– lepsza dynamika
– spadku zużycia oleju nie mogę stwierdzić, gdyż nie zwracałem na to szczególnej uwagi przed zastosowaniem
i co najważniejsze:
– wreszcie miałem dobre hamulce! Pompa waku smarowana jest olejem z silnika i po przejechaniu 3000 km zauwazyłem znaczną i zadowalającą poprawę !!!
Opinia nadesłana dnia 28.01.2008


Peugeot 306

Opinia Ceramizer Peugeot 306
Opinia Ceramizer Peugeot 306
Opinia Ceramizer Peugeot 306

Mariusz Dziubecki
Opinia z dnia 11.01.2013

Peugeot 306 hdi
Rok produkcji:2000
Pojemność silnika:1998
Przebieg:210 tys km

Spora poprawa po zastosowaniu Ceramizera do skrzyni biegów przy wytartym synchronizatorze. Przydałby się chyba jeszcze jeden. Polecam Ryszard Turek
Opinia nadesłana dnia 2013-09-13


Peugeot 307

Rok produkcji:2006
Pojemność silnika:1600
Przebieg:150000

Po zastosowaniu dwóch preparatów do skrzyni w aucie zapanowała cisza, świszczenie w skrzyni ucichło po przejechaniu 1000km,teraz samochód ma przebieg 158000 nie ma nic. Serdecznie polecam, naprawdę działa!!!
Damian Białas
Opinia nadesłana dnia 2013-08-19


Peugeot 307 SW

Rok produkcji: 2002
Pojemność silnika: 1.6 16V
Przebieg: 220 000

Miałem problemy z cykającymi popychaczami zaworów, później wraz z przebiegiem cykanie przeradzało się wręcz w klekotanie jak w dieslu. Koszt wymiany popychaczy do mojego modelu przerażający. Nie wierzyłem w jakieś magiczne środki do silników. To co usłyszałem wcześniej o pewnym doktorze mnie przerażało, aż przypadkiem zobaczyłem tą stronę.
Kupiłem Ceramizer do silnika w pobliskim sklepie, wlałem, zastosowałem się całkowicie do instrukcji i szok! Już po 300km klekotanie zaworów wróciło do cykania, po 1500km cykanie występowało tylko na zimnym silniku. Po 3000km cykanie całkowicie ucichło.

Byłem mocno zdziwiony, że nie słyszałem wcześniej o takim środku, który naprawdę działa tak, jak podaje producent.
Nie robiłem pomiarów sprężania, ale mogę powiedzieć, że:
-Wyciszyło pracę zaworów
-Obniżyło spalanie z 7,7L na 7,1L (jeżdżę dość dynamicznie, spalanie 7.7L podaje nawet producent a jednak udało się je zniżyć)
-Zużycie oleju na 15 000km spadło z 1L na 0.4L (Ceramizer był wlany przy przebiegu 220 000, obecnie jest 235 000)
-Auto “ciągnie” lepiej pod górkę
br/> Pojechałem do sklepu, w którym to kupiłem, aby porozmawiać ze sprzedawcą o skuteczności tego środka. Pan stwierdził, że ten środek akurat im schodzi, używają tego nawet warsztaty, sam też go użył w swoim aucie. Tylko pogratulować takiego środka.
Tomasz Sobczuk
Opinia nadesłana dnia 2013-08-06


Peugeot 309 (1988 rok)

Zastosowałem ceramizery w dwóch samochodach – Audi 100 2TD diesel z 1989 r. o przebiegu ok. 220000 km przynajmniej tyle ma na liczniku, drugi benzyna z LPG gaźnikowy Peugeot 309 z 1988r. o przebiegu 198000 km. W obu pojazdach nastąpiło znaczące wyciszenie pracy silników, poprawiła się płynność i elastyczność pracy silników, a nawet zmniejszyło się zużycie oleju, zużycie paliwa także nieznacznie uległo poprawie tzn. nastąpiło nieznaczne obniżenie zużycia zarówno oleju napędowego jaki i LPG chociaż w przypadku LPG zużycie spadło w większym stopniu ponieważ przed zastosowaniem Ceramizery zużywał średnio ok. 8,5- 9,5 LPG a po spadło do 7,5- 8 litra !!!! Zachowania samochodów po dodaniu waszego preparatu: w znacznym stopniu już po przejechaniu ok. 500 km pracowały dużo ciszej i poprawiło się przyspieszenie. Nie dolewałem po zastosowaniu Ceramizera żadnych innych środków. Co do skrzyni biegów (zastosowałem ceramizery w Peugeocie 309 ponieważ zdarzały się trudności nieraz we wrzucaniu 3 biegu i skrzynia biegów pracowała nieraz jakby była przeciążona, pomimo iż zalana była świeżym olejem) – po zalaniu preparatu i zastosowaniu się do zaleceń – biegi zaczęły wchodzić delikatnie po przejechaniu już około 350 km. Mogę powiedzieć, że jestem więcej niż zadowolony z zakupu i funkcjonalności waszych środków. Są pomimo iż w to nie wierzyłem że coś pomoże, naprawdę skuteczne !!! – Wniosek – Ceramizer pomógł w przypadku skrzyni i silników !! Trudno natomiast jest mi ocenić środek do paliwa, ponieważ mógł on mieć wpływ razem z ceramizerem, który dodany był do oleju w silniku i dlatego nie mogę się wypowiedzieć na jego temat. Niestety nie mam skanów z pomiaru ciśnienia sprężania (nie miałem dostępu do przyrządów) Obserwacji dokonałem po raz pierwszy w maju 2005 na samochodzie Audi 100, a na Peugeocie w miesiącu lutym 2006.
Z poważaniem, Andrzej Wiśniewski


Peugeot 309 1.9 Diesel (1992 rok)

Zastosowałem ceramizer do silnika Peugeot 1.9 D. po przebiegu 172 000 km. wraz z dodatkiem do ropy, silnik mam niestety rozregulowany, palił ok 7l/100.Pomimo że nic przy nim nie robiłem spalanie spadło ok. 0,8 l. mogłem włączać V bieg już od 50 km/h Jestem na razie zdziwiony i zaszokowany -zobaczę co będzie dalej. Przejechałem na razie ok.800km silnik pracuje jak mówi kol. jedwabiście. pozdrawiam W.B.
Opinia nadesłana dnia 07.06.2008


Peugeot 405 1.8 (1994 rok)

Moja przygoda z ceramizerami, zaczęła się ok roku temu. Kupiłem Peugeota 405 z silnikiem 1,8l.przebieg na liczniku to było ok 365 000km.Trochę dużo,ale cena była atrakcyjna,więc zaryzykowałem. Jak się pożniej okazało po wymianie oleju, silnik zaczął stukać:(,Nikt z mechaników nie był w stanie mi pomóc, wymienione było prawie wszystko ,od panewek po wałek rozrzadu.Olej to dopiero brał ,3l na 1000km.Zmierzyłem Ciśnienie sprężania ,no cóż nie było aż takie złe bo wynosiło odpowiednio 11,3 11,5 12,0 11,8.

Ciśnienie sprężania Peugeot 405 1.8, duże branie oleju
Szukałem po internecie co można zrobic,żeby to zmienic???Znalazłem ceramizer i na ryzyko zaaplikowałem. Przejechałem ok 2000km,olej o dziwo ustabilizoawał sie na 250ml na 1000km,to było po prostu rewelacyjne, autko stało sie zrywniejsze i lepiej zapalało, znowu zmierzyłem ciśnienie sprężania u tego samego mechanika na tym samym urządzeniu ,wynosiło odpowiednio 12,1 11,9 12,2 12,0 ,było niezle ale silnik stukał okropnie szczególnie na zimnym. Mechanik poradził mi zdjąć głowice i zobaczyć co sie dzieje???
Ciśnienie sprężania Peugeot 405 1.8
No cóż wyszło na to że pierwsza tuleja była tak mocno wyrobiona że to tłok stukał,po zmierzeniu średnicówka było to 0,3 milimetra to juz gruz, ale że nie było mnie stac na remont, złożyliśmy to jak było. Pomyślałem nic tylko trzeba zbierać na tuleje. Ale wartość auta była mała,wiec zastanawiałem sie co robić???Dostał następną dawkę ceramizera, po przejechaniu następnych 2000km,zrobiłem pomiar,12,5 13,0 13,0 13,0 i ku mojemu zdziwieniu stuki były mniejsze.
Ciśnienie sprężania Peugeot 405 1.8, po procesie ceramizacji

Zdobyłem tuleje i męczyłem mechanika, żeby ją wymienił. Po zdjęciu głowicy okazało sie że nie ma wyrobienia, hmmmm to było niesamowite, Pomiar średnicówką pokazał poziom ok 0,04 wyrobienia, ceramizer wypełnił prawie całe wyrobienie tulei która nadawała sie tylko do wymiany, Dziękuje wynalazcom,za taki cudowny środek. Dziś doradzam każdemu a mój mechanik co śmiał sie z ceramizera,uwierzył,bo wszystko co robiłem to przecież obserwował. Tuleje wysłałem do Warszawy, zgodnie z prośbą ,Niech stanie sie materiałem do dalszych badań i lepszego wykorzystania właściowości produktu. Dziękuję i Pozdrawiam
Zbigniew Morgowski, Żary
Opinia nadesłana dnia 09.06.2008


Peugeot 405 1.6

Rok produkcji:1992
Pojemność silnika:1,6i benzyna

Opinia: Kupiłem samochód w niezłym stanie zewnętrznym, silnik ten miał na liczniku 265 000, Peugeot 405 benzyna, cóż miał jedna poważną wade, stał ok 3l pod wiatą. Już można sobie wyobrazić co się stało z silnikiem, który nie był odpalany ok 3l. Cena była bardzo atrakcyjna wiec zaryzykowałem, gdyż juz znałem mozliwości ceramizerów:) Silnik udało się odpalić, został wymioniony olej, ale jego praca pozostawiała wiele do życzenia pracował cicho, ale bardzo słabiutki następna wymiana oleju po 1000km, pomiar ciśnienia spr. (ciśnieniomierz zegarowy) był taki:
1) 5,3
2) 4,4
3) 6,0
4) 7,1

Nie posiadam wydruków, gdyż pomiar był robiony na manometrze zegarowym. Po kolejnych 1000km nastepna wymiana oleju, to już druga, olej semisyntetyk, tyle było w silniku osadu , że pokręcenie ręczne wałem graniczyło z cudem:( Po 3000km silnik nieco sie rozruszał, ale mocy nie przybyło. Oleju to brał ok 2l na 1000km, w rurze wydechowej można go było palcem namacać, poprostu silnik złom:( Olej został zlany kolejny raz i tym razem zaaplikowałem mu dawke ceramizera. Pomyślałem- teraz ceramizer pokaże co potrafi, już wcześniej pisałem, znałem jego możliwości. Na efekty nie musiałem długo czekać, po ok 500km zaczynał się wzrost mocy i lepsza reakcja na pedał gazu. No to skoro zaczyna działać w tym stanie silnika, dostał 2 dawkę, musiałem jeszcze dolewać olej wiec nie było mowy o przejechaniu 1500km bez dolewek i rozcieńczania ceramizera kolejne 1000km. No cóz i tym razem ceramizer wspaniale odnowił silnik. Mierzone ciśnienie:
1) 11.0
2) 11.5
3) 11.8
4) 11.4

W książce napraw podają ciśnienie nominalne 11,5 hmmmmm
Pomyślałem czyżby nowy silnik????:)
Nazywam go teraz Nowy peuget 405:) Bardzo mi sie to podoba, bo stan techniczny zewnetrzy jest bardzo dobry, a teraz już i silnik mu dorównał. Oleju teraz wlewam ok 0,5l na 1000km, instrukcja podaje do 0,5l czyli mieszczę się w normie.
To naprawdę rewelacyjny środek, bardzo mi się to podoba jak bez rozbierania można ze złomu zrobić niemalże nowy silnik i to może jeszcze lepszy jak nowy bo powleczony ceramiczną powłoką, czego nie maja silniki fabryczne. hmmmmm To moje doświadczenie udowodniło czym jest ceramizer, to super preparat, mało że dobry to rewelacja. Pozdrawiam wszystkich którzy pracowali nad jego wynalzkiem, bo ich praca nie poszła na marne. Teraz ceramizer polecam każdemu, z czystym sumieniem, chociaż powiem, że ciągle jeszcze ludzie sobie z tego żartują i nie wiedzą co tracą.
Z podziękowaniem i całym szacunkiem
Zbigniew M.
Opinia nadesłana dnia 16.04.2009r.


Peugeot 405 1.9 Diesel

Ocena zastosowania ceramizera jest pozytywna. Zauważyłem cichszą pracę silnika, łatwiejszy rozruch zimą, zmniejszenie złużycia paliwa o około 0,3 l.
Okres obserwacji: przejechane 8300 km.
Samochód: Peugeot 405 GLD z silnikiem 1,9 diesel
Jan Batarowski


Peugeot 405 1.8 TD (1991 rok)

W chwili obecnej po dodaniu ceramizera do silnika oraz do paliwa przejechałem około 4000km. W czasie eksploatacji zauważyłem zmiany na plus tj. zauważam znacznie cichszą pracę silnika, samochód stał sie bardziej dynamiczny, utrzymuje się poziom oleju, przy pierwszym uruchomieniu z rana występuje tylko niewielka smużka dymu a później dymienie w ogóle nie występuje. Zużycie paliwa jest teraz na przyzwoitym poziomie około 5l/100km.Uważam że dodając ceramizer podjąłem słuszną decyzję. Ryszard Wach
Opinia nadesłana dnia 16.11.2008r.
 Peugeot 405 1.8 TD, silnik, skrzynia biegów


Peugeot 406 2.0 TDI (1999 rok)

Peugeot 406 2.0 TDI, rocznik 1999, przejechane 190 tys.km. Przeczytałem opinie zalałem wszędzie zgodnie z instrukcją, efekt: samochód wydaje się żwawszy (jest zchipowany itd.) ale co mnie przekonuje najbardziej, zgodnie z obietnicą ciśnienia mierzone wzrosły w załączeniu wydruk ciśnień ze stycznia 2006 29 /28/ 29/ 28, teraz po 1500 km 30 / 30/ 31/ 29 z miernika bez możliwości wydruku ale w wiarygodnym dla mnie warsztacie; Druga obietnica mniejsze spalanie jest również spełniona wcześniej 7-8 litrów na 100 teraz 6,1 do 6,9 na 100. Co do wchodzenia biegów akurat nic nie powiem, na pewno jest cichszy.
Ciśnienie sprężania Peugeot 406 2.0 tdi


Peugeot 605 3.0 (1994 rok)

w 2006 kupiłem zestaw: 2 dozy do skrzyni, 1 doza do silnika, 1 doza do benzyny. Napisałem wówczas 2 opinie dla siebie. Dzisiaj je dołączam poniżej:

Stan techniczny skrzyni biegów i mechanizmu różnicowego przed użyciem preparatu Ceramizer:
Ogólnie skrzynia z mechanizmem różnicowym pracowały hałaśliwie. Wprawdzie wszystkie biegi wchodziły bez zgrzytów i nie wypadały, jednak ciężko wchodziły: jedynka, dwójka. Trójka trochę lepiej, czwórka bez problemów ale skrzynia była „ słyszalna” z dobrze wyciszonej kabiny 605-ki. Najciszej zespół pracował na nadbiegu (piątka).
W garażu uniesione koła wykazywały znaczny kąt kasowania luzów. Po uruchomieniu silnika i włączeniu biegów dało się także czuć nierówny opór mechanizmu różnicowego (szarpnięcia) i hałas. Podczas jazdy, przy ruszaniu z miejsca lub zmianach zwłaszcza niższych biegów należało ostrożnie operować sprzęgłem, bowiem słychać było „klask” likwidujących się luzów (podobnie przy gwałtownym puszczeniu gazu, przy hamowaniu silnikiem).

Warunki aplikacji Ceramizera: Skrzynia biegów i dyferencjał zalane były syntetykiem z dodatkiem molibdenu. W dniu 29 października 2006 po jeździe mieszanka ta została wylana, a skrzynia i mech. różnicowy zostały przepłukane olejem Hipol (koła napędowe uniesione, uruchomiony silnik i „kręcenie” skrzynią ze zmianami biegów, po ok. 10 min. olej wylano). Zdecydowano się na zastosowanie oleju mineralnego Esso BV 75W 80, którym zalano skrzynię (2 litry). Po rozgrzaniu jazdą zaaplikowano do zintegrowanego układu skrzynia-dyferencjał 2 dozy Ceramizera i wyjechano na zgodną z instrukcją 10-cio kilometrową przejażdżkę nie zapominając o kilkusetmetrowej jeździe na wstecznym.

Stan licznika: 261.169 km
Pierwsze wrażenia:
Już po pierwszych kilometrach odnosiło się wrażenie, że skrzynia i dyferencjał pracują ciszej, natomiast mimo zalecanej spokojnej jazdy temperatura oleju ustabilizowała się na 100 C, choć uprzednio nawet w upały nie przekraczała 90 C. Później objaw ten zniknął, temperatura wróciła do 90 C.

Po pierwszych 100 km: zdecydowanie lepiej wchodzi wsteczny.
Synchronizatory wszystkich biegów zachowują się odczuwalnie poprawniej, co czuć zwłaszcza przy redukcjach. Skrzynia pracuje ciszej; także ciszej pracuje dyferencjał, który był w zdecydowanie gorszym stanie niż skrzynia.

230 kilometr: już zdecydowanie czuć poprawę, a temperatura oleju w skrzyni spadła ok. 40C (rozgrzewa sie do 85-860C.). Wszystko chodzi ciszej, łagodniej i bardziej „miękko”.

Przejechane z Ceramizerem już 1092 km (stan licznika: 262.261 km): Cały czas wyraźna poprawa pracy skrzyni i dyferencjału. Zaczynam przyzwyczajać się do faktu, że żadnych problemów nie ma, więc zapominam o międzygazach i innych sztuczkach których przed Ceramizerem należało używać, by każdy bieg zawsze wchodził….włączam bieg jak kursant nauki jazdy i… wchodzi bez problemów! Ponieważ cały czas jest poprawa, rozważam dodanie jeszcze jednej dozy Ceramizera…w końcu to duże urządzenia (silnik 3,0 l).

Po ok. 3000 km od dozowania Ceramizera: wszystko ok, skrzynka pracuje jak nowa, dyferencjał zdecydowanie ciszej. Wobec tak dobrych efektów rozważam teraz zastosowanie w dyferencjale podkładek redukujących luz i ponowne zadozowanie Ceramizera. Nie jestem tylko pewny, czy w takich przypadkach (skasowania luzów, zmiana płaszczyzn współpracujących w zazębieniach) Ceramizer dodawać od razu czy po wstępnym dotarciu? Jednak obecnie jestem pewny, że Ceramizer jest rewelacyjnym środkiem, nic się z nim nie ryzykuje i przy banalnych nakładach finansowych można naprawić zespół i zapomnieć o kłopotach!

Stan techniczny silnika przed zastosowaniem Ceramizera:
Ogólny stan silnika wydawał się dobry mimo, że to 1994 r produkcji. Duża pojemność i układ „V” dawał naturalną kulturę pracy mimo znacznego przebiegu. Charakterystyczna cechą tego silnika było to, że w ogóle „nie brał” oleju, a porcelanki świec zapłonowych były gotowe na wystawę natychmiast po ich wykręceniu, wszystkie!.
Olej można było zalać raz w roku i dojeżdżał bez uzupełnień, z prawidłowym stanem.
System wtryskowo-zapłonowy Bendix-Fenix 2B dawał sobie świetnie radę i silnik „palił od dotknięcia”. Jednakże przebieg musiał spowodować znaczne zużycie, stąd postanowienie o zastosowaniu Ceramizera, o ile zda egzamin w skrzyni…
Od jesieni 1999r (od nabycia samochodu) silnik zalewany był olejem mineralnym. W 2005 do oleju dodano dodatek z dwusiarczku molibdenu, a w 2006 kwiecień/maj zalano silnik na parę miesięcy mineralnym Lotosem, by go przepłukać i przygotować do dozowania Ceramizera. Mimo ogólnie dobrego stanu można było zauważyć pewne nierytmiczności w pracy biegu jałowego (wykluczona zła praca przepustnicy biegu jałowego sterowanej komputerem przy pomocy silnika krokowego, instalacji zapłonu i wszystkich innych czynników wpływających na bieg jałowy: układ dolotu, wydechu, zasilania etc.).

Test silnika przed aplikacją Ceramizera:
Dokonano dokładnego osłuchania silnika. Nie zauważono żadnych niepokojących odgłosów z żadnych stref osłuchania. Jedynym odgłosem budzącym zastrzeżenia była głośniejsza praca poluzowanych łańcuchów rozrządu. Może uda je się napiąć napinaczami, o ile pozostała rezerwa na mimośrodach…
Silnik był szczelny za wyjątkiem dwóch-trzech miejsc przy pokrywie głowicy nr 1 i misce olejowej, gdzie widać było niegroźne zaplamienia. Żadnych stuków czy dzwonień. W dniu 29 października 2006 przystąpiono do badania ciśnienia sprężania w następujących warunkach:

1.Silnik solidnie rozgrzany, do temp. cieczy chłodzącej 90 C,
2.Akumulator w pełni naładowany,
3.Przepustnica w pełni otwarta,
4.Wszystkie świece wykręcone (czyste, białe porcelanki i czyste elektrody), 5.Odczyt ciśnienia sprężania wszystkich 6 cylindrów zamknięto w 4 minuty (pomiar wykonano sprawnym ciśnieniomierzem z czytnikiem zegarowym bez zapisu). Zanotowano następujące wartości:
cyl. 1 : 14.00 bar
cyl. 2 : 13,70 bar
cyl. 3 : 13,50 bar
cyl. 4 : 14,20 bar
cyl. 5 : 13,15 bar
cyl. 6 : 13,50 bar

Następnie wykonano próbę olejową dla cylindra 5, wykazała ciśnienie 18 bar! Uznałem, że wszystkie cylindry i pierścienie są w podobnym stopniu zużyte i że zdecyduję się na Ceramizer.
10 listopada 2006, przy stanie licznika 261.399 km z gorącego silnika usunięto olej mineralny z 6-cio miesięcznym przebiegiem. Wymieniono filtr oleju, silnik zalano olejem mineralnym Mobil M, rozgrzano do temperatury normalnej pracy, zaaplikowano 1 dozę Ceramizera i pozostawiono przez ok. 20 min. na biegu jałowym. Pod koniec pracy na biegu jałowym włączył się II bieg wentylatorów chłodzenia, co dotychczas się nie zdarzało (wystarczył I bieg, utrzymywał stabilną temperaturę 90C nawet w upały, może przypadek?). Innych zmian nie zauważono. Samochód będzie teraz przez ok. 250 km eksploatowany przy niskich obrotach, co przy silniku V6 3000ccm nie jest zadaniem trudnym.

Wydaje się, że pojedyncza doza Ceramizera dla silnika o pojemności 3000ccm jest za mała… Ale do faktów: samochód przejechał od aplikacji Ceramizera ok. 500 km i jest zarówno „żwawszy” jak i oszczędniejszy. W identycznych jak poprzednio warunkach wykonano test stopnia sprężania (ten sam przyrząd, temperatura, sposób badania etc…).
Wyniki? Oto one, w nawiasach poprzednie wartości:

1 cyl. 13,90 bar (14,00)
2 cyl. 13,50 bar (13,70)
3 cyl. 13,50 gar (13,50)
4 cyl. 13,50 bar (14,20) , spadek 4,9%
5 cyl. 13,70 bar (13,15) , wzrost 4,0%
6 cyl. 14,20 bar (13,50) , wzrost 5,18%

generalnie: wyrównanie ciśnień.

Nie ukrywam, że oczekiwałem wzrostu stopnia sprężania we wszystkich cylindrach. Tymczasem średni stopień sprężania wynosił przed aplikacją Ceramizera 13,675 bar, a po aplikacji i przejechaniu 1500 km : 13,717 bar. Myślę, że tu najwyraźniej “zawiniła” zbyt mała doza Ceramizera (jedna na 3 l pojemności!). Zadziwiające są natomiast są efekty w cylindrach 4 i 6. W jednym nastąpił spadek, w drugim wzrost ciśnienia. Wraz z resztą pomiarów nastąpiło wyraźne wyrównanie stopnia sprężania i to zgadza się z zauważalną poprawą równobieżności silnika na biegu jałowym. Silnik będzie nadal eksploatowany z olejem z aplikowanym Ceramizerem i być może zmieni jeszcze swoje parametry. Należy bowiem pamiętać, że przez ponad rok eksploatowany był z olejem z dodatkiem dwusiarczku molibdenu i może wykazywać “niechęć” do absorbowania molekuł Ceramizera.
Tomasz Kopczyński
Opinia nadesłana dnia 05.10.2008r.


Peugeot 607

Rok produkcji: 2005
Pojemność silnika: 2.7 v6 HDI 204 hp
Przebieg: 201000 km

Problem dotyczył dużego zużycia oleju przez silnik, a także przez jedna z turbosprężarek która „pluła” olejem w układ dolotowy jednocześnie słyszalne były panewki korbowodowe (chwile po odpaleniu słychać było szuranie i tarcie wału o panewki) po ok 10 sekundach dźwięk ustawał. Objawy są typowe dla zużycia tego silnika ( właściciel szykował się do wymiany całego silnika). Zastosowano dwa Ceramizery do silnika z czego jeden był dedykowany do skrzyni biegów. Właściciel pojawił się w warsztacie po uprzedniej rozmowie telefonicznej, w której zaleciłem spróbować użyć Ceramizera pomimo dużego zużycia silnika. Pierwsze objawy właściciel zauważył po przejechaniu ok 200 km od aplikacji po odpaleniu nie było słychać dzwięku tarcia wału o panewki. Po kolejnych 150 km turbosprężarka przestała pluć olejem w układ dolotowy. Kontrola poziomu oleju potwierdziła, iż oleju przestało ubywać (nie ma możliwości rozrzedzenia oleju przez paliwo podczas wypalania DPF z uwagi na fakt, iż samochód jeździł po autostradzie).
Wszelkie niepokojące objawy ustały po przebiegu 500 km od aplikacji.

Opinia nadesłana dnia: 4.11.14 r.


Peugeot Boxer 3.0 (2008 rok)

Zastosowałem ceramizer do silnika w nowym Peugeot Boxer. Zdecydowałem się na taki zabieg zadowolony z dotychczasowego stosowania ceramizera w Oplu Monterey, którym jeździłem do przebiegu 300 tys. km. Ceramizer wlałem przy przebiegu około 195 tys. km ponieważ zaczęły sie problemy z kompresja. Po dwukrotnym zastosowaniu ceramizerów problemy ustały i przejechałem kolejne 100 tys. km.
Wracając do Peugeota to od momentu zastosowania ceramizera przejechałem 42 tys. km. Na pierwszym przeglądzie, który jest przy przebiegu 40 tys. km nie dolewałem oleju do silnika. Stan na miarce utrzymał się w granicach połowy.
Peugeot branie oleju, dolewanie oleju

Pozdrawiam,
Krystian Gawron
Opinia nadesłana dnia 05.08.2009r.