Gdzie kupić?

Mapa partnerów

Zaaplikuj w warsztacie

Mapa warsztatów

Baza Wiedzy

Zużycie skrzyni biegów

Jakie są przyczyny?

Zgrzyty podczas zmiany biegów

Co jest powodem i jak je wyeliminować?

Ceramizer do manualnych skrzyń biegów i tylnych mostów (CB)

Dodatek do oleju skrzyni biegów, preparat do oleju skrzyni biegów

Dodatek do skrzyni biegów Ceramizer CB to innowacyjny preparat który skutecznie regeneruje skrzynię biegów i zabezpiecza ją przed dalszym zużyciem na 100 000 km. Proces odbywa się bez demontażu, wystarczy dodać preparat do oleju i pokonać dystans 1500 km.  

Jest to produkt który regeneruje najbardziej narażone na zużycie w skrzyni biegów elementy - synchronizatory oraz łożyska.

Zużycie synchronizatorów objawia się charakterystycznym "zgrzytaniem" podczas zmiany biegów. Zużycie łożysk objawia się natomiast hałasem (szumem, buczeniem) na każdym biegu.

Zasada działania dodatku do skrzyni biegów opiera się na wytworzeniu powłoki ceramiczno-metalowej na jej elementach. Powłoka charakteryzuje się dużą trwałością i twardością, posiadając niski współczynnik tarcia na poziomie poniżej 0,02 - czyli 10-krotnie mnniejszym niż styk stal do stali - skutecznie zabezpiecza mechanizmy przekładni przed dalszym zużyciem (na 100 000 km).

Warstwa Ceramizera wypełnia ubytki na powierzchni w różnym stopniu - tam gdzie element jest mniej zużyty będzie ona odpowiednio cieńsza, natomiast miejsca o większym stopniu zużycia uzyskają powłokę grubszą. W ten sposób można doprowadzić do regeneracji skrzyni biegów bez potrzeby jej demontażu, co przekłada się na mniejsze koszty i wygodę ze względu na nieprzerwaną możliwość użytkowania pojazdu. Dzięki użyciu oryginalnych preparatów Ceramizer - skutki uboczne nie występują, gdyż Ceramizer nie ma wad.

Dodatek do skrzyni biegów Ceramizer CB – korzyści

Po zastosowaniu dodatku do oleju przekładniowego Ceramizer można zauważyć następujące korzyści:

  1. Regeneruje powierzchnie tarcia skrzyni biegów podczas eksploatacji - bez konieczności demontażu mechanizmów.
  2. Eliminuje zgrzyty w trakcie zmiany biegów.
  3. Zwiększa płynność zmiany biegów i ułatwia ich zmianę.
  4. Zmniejsza wibracje i hałas skrzyni biegów.
  5. Nawet 5-krotnie większa żywotność skrzyni biegów.
  6. Jest łatwy w użyciu – wystarczy zaaplikować go do oleju.
  7. Pozwala w większości przypadków uniknąc kosztownych napraw, zmniejszając wielokrotnie koszty w porównaniu z tradycyjnym remontem.
  8. Zabezpiecza i chroni trące się powierzchnie skrzyni biegów i tylnych mostów na co najmniej 100 000 km.
  9. Regeneracja skrzyni biegów na skutek zastosowania Ceramizera CB może być nawet 30-krotnie tańsza niż tradycyjna metoda naprawcza. Przy cenie Ceramizera na poziomie 66 zł usługa naprawy skrzyni biegów wynosi średnio od 1.000 do 3.000 zł - w zależności od rodzaju i stopnia zużycia przekładni.

Proces tworzenia warstwy regeneracyjno-ochronnej trwa około 1500 km. Ilość Ceramizera CB potrzebną do regeneracji danej skrzyni biegów można wyliczyć dzięki naszemu kalkulatorowi.

Zobacz opinie użytkowników.

Procesy regeneracji i tworzenia warstwy ceramicznej odbywają się podczas normalnej eksploatacji i bez demontażu skrzyni biegów.

Zobacz instrukcję stosowania (kliknij)

Cena - 66 zł (brutto z vat) 

Kup teraz

Zaufali nam